Odkaz na stránky pořadatele turnaje v Nymburku :

Příjezd HC EAGLES OSTRAVA na turnaj byl ve čtvrtek 3.9.2009 ve večerních hodinách,který jsem díky náročné cestě celý prospal,byl prý velmi veselý a toto veselí probíhalo až do brzských pátečních ranních hodin..

V ten samý den (a to jsem se již připojil k týmu) se nám pozvolným dospáváním postupně dařilo dobírat síly na první turnajové utkání základní skupiny C proti týmu HC Profi Košice (s profi brankářem :-) ),které začínalo v 16 hodin.

V tomto utkání jsme (jako ostatně skoro pořád) předvedli skvělý výkon našeho výběru,sice bohužel né zakončený vítězstvím,ale proti budoucímu vítězi turnaje skórem 0:1.

Jako další tým naší tabulky nás čekali Medvědi Kladno a to ve 21 hodin,kteří předvedli skvělý kombinační a zdravě agresivní hokej plný velkého nasazení,zatímco náš tým (soudím podle sebe) ,již byl dosti unaven a natěšen na zlatavý mok.

V sobotním rozstřelu nás čekal (po pro některé probdělé noci) již v 9 hodin ráno tým slušných kvalit se kterým jsme se již na konci června setkali ve Slaném a to Černí Jestřábi,kterým se nám ale nepodařilo nastřílet toliko gólů jako při minulém přátelském utkání :-).

Poté nás již čekalo utkání o předposlední 11-té místo v turnaji a to proti papírově slabšímu soupeři z Prahy,ale ani na chvilku jsme se je nesnažili podcenit a toto snažení bylo korunováno celkem hladkým průběhem a výhrou našeho torpédového týmu :-).

Podívali jsme se i na utkání o 3-tí místo mezi ČSA a Dynamem Samara (Rusko),které skončilo výhrou výrazně lepe hrajících českých hráčů a poté jsme od 19-té hodiny mrkli i na finále (a našeho soupeře ze skupiny) Košic proti Popule (Finsko),byl to dynamický a skvělý zápas plný šancí s perfektním košickým gólmanem a vynikající finskou herní taktikou.Finále nakonec vyhráli Košice po prodloužení na samostatné nájezdy 1:0.

Byl to fajn turnaj s jedinou slabinou a tou byli rozhodčí,ale naštěstí tam bylo spoustu super chlapů (s velkou dávkou tolerance k těmto neumělům),kteří byli rozumní a takzvaně některé potyčky uhasili :-) raději svépomocí.

Pro ilustraci naše zápasy asi takto:

HC Eagles Ostrava: Vítek - Žwak,Dlhý,Hlista,Drobek,Bárta,Chlopek,Kužma,Dvorný - Majchrovský,Plánka,Ondruš,Sobocik

Pá 16 hod - HC Profi Košice  vs.  HC Eagles Ostrava  1 : 0

Pá 21 hod - HC Eagles OV  vs.  HC Medvědi Kladno    1 : 7

So 9 hod - HC Eagles OV  vs.  HC Černí Jestřábi   1 : 7

So 14 hod - HC ŘLP Praha  vs.  HC Eagles Ostrava   1 : 6

Pořadí v čele turnaje (co si pamatuju):

1.HC PROFI KOŠICE

2.HC POPULLA (Finsko)

3.HC ČSA

4.HC DYNAMO SAMARA (Rusko)

--------------------------------------------------------------------

V Neděli 6.9.2009 jsme se před polednem přesunuli z Nymburku směr Praha 10 - Vršovice na ZS HASA ku odvetnému přátelskému utkání proti ruskému týmu HC Běrkut a výsledek:

Ne 13:40 hod - HC Běrkut  vs.  HC Eagles Ostrava   4 : 4  (0:2;0:2;4:0)

Góly Eagles teamu: Drobek,Plánka ; Dlhý = nájezd ; Žwak, - ; Žwak-Dlhý,Hlista.